Astropay Kart Ne İşe Yarar?

İnternette ön ödemeli ve yüksek güvenlikli olarak tasarlanmış olan Turk astropay sanal karttır. Bu kart tek kullanımlık sanal karttır. Astropay kartı sadece onu destekleyen sitelerde kullanılabilmektedir. Kart kişiye özgü anlık olarak üretilen 16 basamaklı pin kodu ve cvv güvenlik kodundan oluşmaktadır. Bakiyeler türk astropay sanal kart içinde dolar olarak bulunur. Kartın belirli kullanım süresi 1 yıldır.
 
 1 yıl sonunda kullanımı biter ve başkası tarafından kullanılma riskide ortadan kalkar. Astropay kartta, banka kartlarında olduğu gibi alışveriş siteleri ile kişisel bilgilerin paylaşılmasına gerek yoktur.
 

 Astropay Kart Satışı ve Kullanımı

 
 Kart içinde bakiyeler dolar şeklinde tutulmaktadır. Sanal astropay kart satış fiyatları 10$, 15$, 20$, 25$, 50$, 100$, 250$'lık sabit tek kart olarak satılmaktadır. Siteden alınan astropay kartların birer özel pin kodları mevcuttur. Her ürün alışı sırasında Bakiye- Kart No- Son Tarih- Güvelik Kodu gibi sayılar verilir. Siteye yükleme sırasında bakiye USD veya TL olarak yazılması istenebilir. USD olarak istenirse bakiye olduğu gibi yazılabilir. TL olarak istendiğinde güncel olarak USD karşılığı hesaplanıp yazılmalı.